Polski : Aktualności SGH: Baza danych statystycznych CEIC Data w dostępie stałym

Baza danych statystycznych CEIC Data w dostępie stałym

Informujemy, że oferta dostępu do źródeł elektronicznych została rozszerzona o bazę CEIC Data. Producentem tej bazy jest firma ISI Emerging Markets, która jest również twórcą popularnego w naszej Uczelni serwisu EMIS.

ciec-logo.png

WEJŚCIE DO BAZY

CEIC Data Manager - to rozwiązanie on-linowe, które pozwala na łatwą nawigację zgrupowanych baz danych CEIC, celem stworzenia szybkich i wnikliwych analiz. Użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych funkcji wyszukiwania, wizualizacji, przetwarzania i pobierania danych.

Bazy danych CEIC Data oferują precyzyjne i aktualne dane makroekonomiczne, sektorowe, finansowo-bankowe i statystyczne wraz z archiwami sięgającymi roku 1946 obejmujące dane z całego świata. Dane te wykorzystywane są przez instytucje zarządzające aktywami, instytucje rządowe, organizacje akademickie i badawcze jak również firmy konsultingowe.

W ramach licencji użytkownicy związani ze Szkołą Główną Handlową (studenci oraz pracownicy) mogą korzystać z modułów:
  • CEIC Global Database, w tym Daily Database
  • CEIC World Trend Plus
  • CEIC Premium Database: Brazil Premium, China Premium, India Premium, Russia Premium Database, Indonesia Premium​
Dane zawarte w bazie CEIC pochodzą z głównych, lokalnych i regionalnych biur statystycznych oraz z głównych organizacji zajmujących się zbieraniem danych dotyczących przemysłu dla wszystkich krajów objętych ochroną.

Baza CEIC to:
  • ponad 5 milionów szeregów czasowych
  • 18 sektorów makroekonomicznych
  • 14 sektorów przemysłowych
  • dane na poziomie regionu i miasta
  • zasięg geograficzny obejmujący 195 krajów

Baza jest dostępna w sieci uczelnianej oraz zdalnie za pomocą narzędzia VPN

2021-02-02 13:00

profil pracownik; profil student; profil doktorant

Utworzony o 2017-02-06 15:31 przez Marcin OCHALSKI
Data ostatniej modyfikacji: 2021-02-02 14:22, autor ostatniej modyfikacji: Marcin OCHALSKI