Polski : Aktualności SGH: Rozszerzenie dostępu do zasobów elektronicznych

Rozszerzenie dostępu do zasobów elektronicznych

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych na terenie uczelni szereg wydawców, dystrybutorów i producentów baz danych rozszerzyło dostęp do swoich serwisów elektronicznych. W miarę napływania nowych informacji od wydawców będziemy Państwa informować na bieżąco o wszystkich tych zmianach.

• Cambridge Core
    Cambridge University Press udostępnia podręczniki dla szkolnictwa wyższego za darmo w Internecie do maja 2020 r.
    Ponad 700 podręczników, opublikowanych i obecnie dostępnych w formacie HTML na Cambridge Core, jest dostępnych od dzisiaj do końca maja, niezależnie od tego, czy zostały wcześniej zakupione.
    Dostępne tytuły znajdują się pod adresem: https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks
  • CEIC - Data
    Firma ISI Emerging Markets - producent serwisu EMIS - ponownie umożliwiła nam dostęp testowy do bazy danych ekonomicznych i statystycznych CEIC Data Manager.
  • De Gruyter​
    Wydawnictwo De Gruyter umożliwiło - do 30 czerwca - wolny dostęp do 75 tysięcy ebooków z zakresu różnych dziedzin.
  • EMIS - Intelligence
    Zdalny dostęp do serwisu (poprzez VPN) został otwarty również dla studentów.
  • Or​bis
    Od połowy marca dostęp do systemu Amadeus został wyłączony na stałe i zastąpiony dostępem do systemu Orbis. Nowy system jest rozszerzeniem starego. Orbis umożliwia badanie prawie 400 milionów podmiotów z całego świata, łącznie z sektorem bankowym i finansowym, który był niedostępny w serwisie Amadeus. Wsystkie dotychczasowe konta indywidualne, umożliwijące ekportowanie danych, zachowują swoją funkcjonalność w Orbisie.
  • ProQuest eBook Central
    Do połowy czerwca 2020 roku, użytkownicy ProQuest Ebook Central otrzymają nieograniczony dostęp do wszystkich zakupionych tytułów u 100 wydawców. Lista uczestniczących wydawców będzie stale aktualizowana.
    Wszystkie zakupione licencje zostaną automatycznie przełączone na Unlimited Access w tym okresie.

2020-03-21 12:00

profil doktorant; profil pracownik; profil student

Utworzony o 2020-03-21 11:55 przez Maciej Bednarczyk
Data ostatniej modyfikacji: 2020-05-19 12:11, autor ostatniej modyfikacji: Marcin OCHALSKI