Polski : Aktualności SGH: ORBIS zamiast Amadeusa

ORBIS zamiast Amadeusa

Od połowy marca dostęp do systemu Amadeus został wyłączony i zastąpiony dostępem do systemu Orbis. Nowy system jest rozszerzeniem starego. Orbis umożliwia badanie prawie 400 milionów podmiotów z całego świata, łącznie z sektorem bankowym i finansowym, który był niedostępny w serwisie Amadeus. Wsystkie dotychczasowe konta indywidualne, umożliwijące ekportowanie danych, zachowują swoją funkcjonalność w Orbisie.

orbis.png

Orbis to specjalistyczny serwis, który gromadzi, standaryzuje i udostępnia informacje na temat ponad 370 milionów firm pochodzących ze wszystkich państ świata włączając firmy prywatne i publiczne, banki, firmy ubezpieczeniowe, pozabankowe instytucje finansowe, organy publiczne, statki morskie i inne.

Baza zawiera m.in.:
  • sprawozdania i wskaźniki finansowe,
  • dane dotyczące struktury korporacyjnej,
  • wskaźniki siły finansowej i prognozy finansowe,
  • wyniki dla firm z ograniczonymi finansami,
  • powiązane wiadomości i badania niezależne,
  • rozbudowane struktury własności korporacyjnej i informacje o beneficjentach rzeczywistych,
  • dokumenty oryginalne,
  • dane o osobach powiązanych z firmami,
  • transakcje globalne M&A oraz pogłoski,
  • dane dotyczące statków morskich,
  • oceny i mierniki ryzyka reputacji ESG,
  • dane z przetargów publicznych,
  • PIEs (jednostki interesu publicznego),
  • patenty i dokumenty dotyczące własności intelektualnej,
  • umowy licencyjne,
  • informacje o nałożonych sankcjach i o osobach zajmujących stanowiska eksponowane politycznie (PEP)​.
Dostęp do bazy
  • jest możliwy - dla wszystkich uprawnionych użytkowników - w sieci uczelnianej oraz zdalnie za pomocą narzędzia VPN bez możliwości eksportowania danych.
  • Prawo do pobierania danych bezpośrednio z bazy mają pracownicy naukowi SGH oraz doktoranci. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Oddziału Informacji Naukowej (infnauk@sgh.waw.pl).
  • Konta indywidualne, które uprawniały do pobierania danych w bazie Amadeus, zachowują swoją funkcjonalność również w bazie Orbis​

2020-03-27 11:00

profil doktorant; profil pracownik; profil student

Utworzony o 2020-03-27 10:43 przez Maciej Bednarczyk