Polski : Aktualności SGH: COVID-19. Zasady korzystania w czasie pandemii

COVID-19. Zasady korzystania w czasie pandemii

Prosimy o zapoznanie się z ogólnymi zasadami korzystania ze zbiorów Biblioteki SGH w okresie pandemii COVID-19. Czytyelnicy mogą korzystać z Wypożyczalni, Czytelni oraz z Oddziału Informacji Naukowej. Zwroty książek są możliwe za pomocą wrzutni dostępnej w godzinach 6-22.

CZYTELNIA OGÓLNA - zasady korzystania:

1. Czytelnia Ogólna jest otwarta dla czytelników w godzinach ogłoszanych na bieżąco za pomocą osobnych komunitatów
  2. W trosce o bezpieczeństwo zarówno czytelników jak i pracowników Biblioteki przy wejściu do budynku jest mierzona temperatura, a każdy użytkownik Biblioteki jest zobowiązany do dezynfekcji dłoni oraz założenia maseczki.

3. Użytkownik bez maseczki nie zostanie obsłużony.

• przed wejściem do Czytelni Ogólnej czytelników obowiązuje powtórna dezynfekcja rąk w ustawionej u wejścia do pomieszczenia bezdotykowej stacji higienicznej.
    • ponadto czytelnicy zobowiązani są do poruszania się po terenie Biblioteki zgodnie z wytyczonymi „ścieżkami” dla gości.
  4. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa liczba miejsc w Czytelni Ogólnej została ograniczona do 50.
  5. Podczas wizyty w Bibliotece każdy czytelnik może jednorazowo zamówić maksymalnie 5 tytułów książek, 5 vol.  czasopismoprawionych oraz do 10 tytułów prasy bieżącej.
  6. Na życzenie czytelnika istnieje możliwość odłożenia zamówionych pozycji na dzień następny.
  7. Materiały biblioteczne z księgozbioru podręcznego a także z księgozbioru głównego (magazynu) podaje dyżurujący bibliotekarz.
  8. Książki wydawane będą tylko za okazaniem wypełnionego rewersu (niezbędne dane: sygnatura, autor, tytuł; w przypadku czasopisma: tytuł, rok oraz numer)
  9. W sali katalogowej do dyspozycji czytelników udostępniono 2 stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu ALEPH.
Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk komputerowych zalecamy korzystanie z
własnych urządzeń.

ODDZIAŁ INFORMACJI NAUKOWEJ (OIN) - zasady korzystania:
  1. Czytelnia OIN jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 1200 - 2000

3. Użytkownik bez maseczki nie zostanie obsłużony.

4. Po wejściu do Czytelni OIN użytkowników obowiązuje powtórna dezynfekcja rąk.
  5. Z Czytelni OIN mogą korzystać wyłącznie studenci oraz pracownicy SGH (za okazaniem legitymacji).
  6. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa w pomieszczeniu mogą przebywać maksymalnie 2 osoby, w odległości co najmniej 2 m od siebie.
  7. Do dyspozycji czytelników udostępniono 3 stanowiska komputerowe z dostępem do baz on-line. Nie będzie możliwości korzystania na nich z Internetu.
Z uwagi na ograniczenie miejsc zalecamy korzystanie z własnych urządzeń.

WYPOŻYCZALNIA - zasady korzystania:
  1. Wypożyczalnia jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 1200 - 2000

3. Użytkownik bez maseczki nie zostanie obsłużony.

4. W Wypożyczalni może przebywać jeden czytelnik na raz z zachowaniem bezpiecznego odstępu.
  5. Zostało utworzone stanowisko do zwrotu książek. Wypożyczenia, karty obiegowe i pozostałe sprawy są załatwiane przy innym stanowisku.
  6. Czytelnicy, którzy chcą tylko zwrócić książki mogą umieścić je w specjalnej Wrzutni, znajdującej się przed wejściem do Biblioteki.
  7. Czytelnicy, którzy chcą zwrócić i wypożyczyć książki są obsługiwani bezpośrednio w Wypożyczalni.
  8. Czytelnicy, którzy chcą wypożyczyć książki muszą podać ich sygnatury.
  9. Książki z wrzutni (trezora) wyjmowane są w czasie godzin otwarcia Wypożyczalni

ZWROT KSIĄŻEK

Zwrot książek odbywa się poprzez umieszczenie ich w specjalnej wrzutni, która usytuowana jest przy wejściu do Biblioteki od strony ulicy Batorego. Wrzutnia (trezor biblioteczny) jest czynna w godzinach 6:00 – 22:00.

wrzutnia instrukcja.jpg
Oddane przez Państwa książki muszą być poddane kwarantannie, dlatego też stan konta nie jest aktualizowany na bieżąco, a dnia następnego. W związku z powyższym wypożyczenie nowych pozycji jest możliwe dopiero w dniu kolejnym. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy, niestety są one spowodowane tylko i wyłącznie koniecznością zachowania względów bezpieczeństwa nas wszystkich.

2020-11-28 12:00

profil doktorant; profil student; strona główna; profil pracownik

Utworzony o 2020-11-28 13:19 przez Marcin OCHALSKI
Data ostatniej modyfikacji: 2021-02-05 12:17, autor ostatniej modyfikacji: Marcin OCHALSKI