Godziny otwarcia Biblioteki od 1 października 2020 r.

2020-10-28 kategoria: informacja

Godziny otwarcia Biblioteki
Library opening hours
Od 1 października 2020
From 1st October 2020

poniedziałek-piątek
Monday - Friday

​sobota-niedziela
Saturday - Sunday

Czytelnia Ogólna
General Reading Room
Wypożyczalnia
Lending Library

Informacja Naukowa / CDE
Reference Department and European Documentation Centre

Szanowni Czytelnicy,

Informujemy, że od 1 października 2020 r. w Wypożyczalni zostaje uruchomione:
    STANOWISKO DO ZWROTU KSIĄŻEK,
    w którym możliwy jest wyłącznie zwrot publikacji.
    W sprawach pozostałych czytelnicy obsługiwani będą przy innych stanowiskach.

Czytelnicy, którzy chcą tylko zwrócić książki mogą umieścić je we wrzutni, która znajduje się przed wejściem do Biblioteki SGH od strony ulicy Batorego.
    Przypominamy, że wrzutnia jest czynna w godzinach 600-2200.

Zapraszamy do korzystania z Wypożyczalni.

Zasady funkcjonowania oraz korzystania z Czytelni Ogólnej, Oddziału Informacji Naukowej oraz Wypożyczalni w czasie stanu epidemii COVID-19

CZYTELNIA OGÓLNA - zasady korzystania:

1. Czytelnia Ogólna jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 1200- 2000
    2. W trosce o bezpieczeństwo zarówno czytelników jak i pracowników Biblioteki przy wejściu do budynku jest mierzona temperatura, a każdy użytkownik Biblioteki jest zobowiązany do dezynfekcji dłoni oraz założenia maseczki.

3. Użytkownik bez maseczki nie zostanie obsłużony.

• przed wejściem do Czytelni Ogólnej czytelników obowiązuje powtórna dezynfekcja rąk w ustawionej u wejścia do pomieszczenia bezdotykowej stacji higienicznej.
      • ponadto czytelnicy zobowiązani są do poruszania się po terenie Biblioteki zgodnie z wytyczonymi „ścieżkami” dla gości.
    4. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa liczba miejsc w Czytelni Ogólnej została ograniczona do 74.
    5. Podczas wizyty w Bibliotece każdy czytelnik może jednorazowo zamówić maksymalnie 5 tytułów książek, 5 vol.  czasopismoprawionych oraz do 10 tytułów prasy bieżącej.
    6. Na życzenie czytelnika istnieje możliwość odłożenia zamówionych pozycji na dzień następny.
    7. Materiały biblioteczne z księgozbioru podręcznego a także z księgozbioru głównego (magazynu) podaje dyżurujący bibliotekarz.
    8. Książki wydawane będą tylko za okazaniem wypełnionego rewersu (niezbędne dane: sygnatura, autor, tytuł; w przypadku czasopisma: tytuł, rok oraz numer)
    9. W sali katalogowej do dyspozycji czytelników udostępniono 2 stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu ALEPH.
    Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk komputerowych zalecamy korzystanie z
    własnych urządzeń.

ODDZIAŁ INFORMACJI NAUKOWEJ (OIN) - zasady korzystania:

1. Czytelnia OIN jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 1200 - 2000

3. Użytkownik bez maseczki nie zostanie obsłużony.

4. Po wejściu do Czytelni OIN użytkowników obowiązuje powtórna dezynfekcja rąk.
    5. Z Czytelni OIN mogą korzystać wyłącznie studenci oraz pracownicy SGH (za okazaniem legitymacji).
    6. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa w pomieszczeniu mogą przebywać maksymalnie 3 osoby, w odległości co najmniej 2 m od siebie.
    7. Do dyspozycji czytelników udostępniono 3 stanowiska komputerowe z dostępem do baz on-line. Nie będzie możliwości korzystania na nich z Internetu.
    Z uwagi na ograniczenie miejsc zalecamy korzystanie z własnych urządzeń.

WYPOŻYCZALNIA - zasady korzystania:

1. Wypożyczalnia jest otwarta dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 1200 - 2000

3. Użytkownik bez maseczki nie zostanie obsłużony.

4. W Wypożyczalni może przebywać dwóch czytelników na raz z zachowaniem bezpiecznego odstępu.
    5. Zostało utworzone stanowisko do zwrotu książek. Wypożyczenia, karty obiegowe i pozostałe sprawy są załatwiane przy innym stanowisku.
    6. Czytelnicy, którzy chcą tylko zwrócić książki mogą umieścić je w specjalnej Wrzutni, znajdującej się przed wejściem do Biblioteki.
    7. Czytelnicy, którzy chcą zwrócić i wypożyczyć książki są obsługiwani bezpośrednio w Wypożyczalni.
    8. Czytelnicy, którzy chcą wypożyczyć książki muszą podać ich sygnatury.
    9. Książki z wrzutni (trezora) wyjmowane są w czasie godzin otwarcia Wypożyczalni