Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
BIBLIOTEKA SGH
Zbiory : Strona główna
Biblioteka - O Bibliotece - Zbiory
 

 Zbiory

 


Zgodnie ze statutem SGH Biblioteka jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną o zadaniach naukowych, dydaktycznych i usługowych.
 
 
 
Gromadzi zbiory z zakresu ekonomii, historii myśli ekonomicznej, ekonometrii, polityki ekonomicznej, historii i geografii gospodarczej poszczególnych krajów, prawa gospodarczego, statystyki, demografii, rachunkowości, finansów i bankowości, pracy i polityki społecznej, przedsiębiorstwa, przemysłu, handlu, transportu, usług, zarządzania i marketingu, ochrony środowiska oraz informatyki i cybernetyki. Dysponuje największym w Polsce księgozbiorem z zakresu szeroko pojętej problematyki społeczno-ekonomicznej.
 
 
 
Księgozbiór główny jest największą tego typu specjalistyczną kolekcją w Polsce. Zawiera m.in. wiele pierwszych wydań dzieł klasyków ekonomii. Jest udostępniany prezencyjnie w czytelni (wypożyczenia możliwe są dla pracowników SGH i innych bibliotek). Ze stale aktualizowanego księgozbioru wieloegzemplarzowego wypożyczać mogą pracownicy i studenci Uczelni.
 
 
 
Stan liczbowy zbiorów na koniec roku 2012 wynosił około miliona woluminów.  Liczba tytułów polskich i zagranicznych czasopism bieżących wynosiła około tysiąca.
 
Około 10 tysięcy tytułów czasopism zagranicznych dostępnych jest w komputerowych bazach danych.
 

Katalog online

Bieżące czasopisma polskie i zagraniczne

Czasopisma online

Centrum Dokumentacji Europejskiej

Wypożyczalnia

Czytelnia Ogólna

Czytelnia Czasopism

Oddział Informacji Naukowej