|

Zgodnie ze statutem SGH Biblioteka jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną o zadaniach naukowych, dydaktycznych i usługowych.
Gromadzi zbiory z zakresu ekonomii, historii myśli ekonomicznej, ekonometrii, polityki ekonomicznej, historii i geografii gospodarczej poszczególnych krajów, prawa gospodarczego, statystyki, demografii, rachunkowości, finansów i bankowości, pracy i polityki społecznej, przedsiębiorstwa, przemysłu, handlu, transportu, usług, zarządzania i marketingu, ochrony środowiska oraz informatyki i cybernetyki. Dysponuje największym w Polsce księgozbiorem z zakresu szeroko pojętej problematyki społeczno-ekonomicznej.
Księgozbiór główny jest największą tego typu specjalistyczną kolekcją w Polsce. Zawiera m.in. wiele pierwszych wydań dzieł klasyków ekonomii. Jest udostępniany prezencyjnie w czytelni (wypożyczenia możliwe są dla pracowników SGH i innych bibliotek). Ze stale aktualizowanego księgozbioru wieloegzemplarzowego wypożyczać mogą pracownicy i studenci Uczelni.
Stan liczbowy zbiorów na koniec roku 2012 wynosił około miliona woluminów. Liczba tytułów polskich i zagranicznych czasopism bieżących wynosiła około tysiąca.
Około 10 tysięcy tytułów czasopism zagranicznych dostępnych jest w komputerowych bazach danych. |