Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 faq - wyszukiwanie

 
 1. Szukam literatury na temat ... . Od czego powinienem zacząć?
  Jeśli chodzi o książki wydane po 1989 r. To najlepiej rozpocząć od katalogu komputerowego. Należy szukać przez hasło przedmiotowe, stopniowo zawężając poszukiwania do bardziej szczegółowych zagadnień. Książek wydanych przed 1989 r. należy szukać w tradycyjnym kartkowym katalogu rzeczowym, który zawiera jednak opisy książek tylko do 1995 r.. Jeżeli chodzi o artykuły z czasopism, należy przejść z katalogu on-line do baz danych.

 2. Czy można zamawiać książki przez Internet, tak by czekały na mnie w Czytelni?
  W chwili obecnej – nie.

 3. Co to znaczy, że książka jest w opracowaniu?
  Książka ta niedawno trafiła do zbiorów Biblioteki i zanim zostanie udostępniona Czytelnikom musi przejść etap opracowania formalnego, rzeczowego i technicznego. W tym czasie jest niedostępna dla Czytelników. Zmiana statusu z „W opracowaniu” na „Na miejscu” oznacza zakończenie procesu opracowania.

 4. Co to znaczy, że książka/czasopismo jest w oprawie?
  Książka oddawana jest do oprawy ze względu na swój zły stan techniczny. W tym czasie nie jest dostępna dla Czytelników. Nie można przyspieszyć oprawy książki. Czasopisma natomiast oddawane są do oprawy po zgromadzeniu kompletnego rocznika danego tytułu (najczęściej jest to cały ubiegły rok kalendarzowy) lub – podobnie jak książki – w związku ze złym stanem technicznym. W tym czasie nie są dostępna dla Czytelników i również nie ma możliwości przyspieszenia procesu ich oprawy.

 5. W trakcie korzystania z katalogu przez Internet nie otwiera się okno z sygnaturą. Dlaczego?
  Okienko z sygnaturą otwiera się jako pop-up. System Windows XP nie pozwala na otwieranie tego typu okienek. Aby sprawdzić sygnaturę w katalogu ALEPH należy w ustawieniach przeglądarki internetowej zezwolić na otwieranie pop-upów. Aby odblokować wyskakujące okienka w przeglądarce Internet Explorer należy wybrać menu "Narzędzia-Blokowanie wyskakujących okienek-Wyłącz". Podobnie okienka odblokować należy w przeglądarkach Opera i Mozilla Firefox. Proszę również pamiętać, że otwieranie okienek może być blokowane przez oprogramowanie typu personal firewall.
 
 
 

 Masz Pytanie?

 
 
Masz pytanie?
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.