Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
BIBLIOTEKA SGH
FAQ : FAQ - Oddział Informacji Naukowej
Biblioteka - FAQ
 

 FAQ - Oddział Informacji Naukowej

 
 1. Czy można korzystać z domu z elektronicznych baz danych Biblioteki SGH?
  Tak, będąc pracownikiem lub studentem SGH. W tym celu należy skorzystać z usługi VPN, która jest dostępna pod adresem brama.sgh.waw.pl. Login i hasło są takie same jak do innych usług sieciowych na Uczelni.

 2. Nie mogę się zalogować do VPN, gdzie mogę szukać pomocy?
  W przypadku technicznych problemów z logowaniem do usługi VPN należy się zwrócić o pomoc do Działu Pomocy Użytkownikom, który się mieści w pok. nr 56 w gmachu głównym (G), dpu@sgh.waw.pl, tel. 22 564 9742

 3. Nie potrafię znaleźć potrzebnej mi informacji w bazie danych, gdzie mogę szukać pomocy?
  W przypadku merytorycznych pytań dotyczących zawartości baz należy się zwrócić o pomoc do Oddziału Informacji Naukowej, który mieści się w pok. nr 10 w budynku Biblioteki (B), infnauk@sgh.waw.pl, 22 564 9505
 4.  
 5. Czy można wyszukiwać tytuły czasopism jednocześnie we wszystkich bazach?
  Tak, za pomocą Listy czasopism od A do Z
 6.  
 7. Czy katalog elektroniczny Aleph Biblioteki SGH jest dostępny w Internecie?
  Tak. Pod adresem http://agathos.sgh.waw.pl/ALEPH/
 8.  
 9. Czy z bazy EMIS można skorzystać w domu?
  Baza EMIS-Polska jest dostępna tylko w sieci Uczelnianej, jedynie pracownicy i doktoranci SGH mogą skorzystać z jej zasobów poprzez VPN.
 10.  
 11. Czy w bazach danych można znaleźć również czasopisma polskojęzyczne?
  Tak, w bazie EMIS-Polska są archiwa głównych polskich dzienników i czasopism fachowych. Natomiast wydawcy polskich czasopism naukowych ciągle niechętnie zgadzają się na dostęp pełnotekstowy.
 12.  
 13. W jaki sposób można znaleźć artykuł który ukazał się w polskim czasopiśmie?
  W Bibliografii Zawartości Czasopism lub Przeglądzie Bibliograficznego Czasopiśmiennictwa Ekonomicznego od roku 1994 do roku 2011 i Przeglądzie Bibliograficznym Czasopiśmiennictwa Ekonomicznego od roku 2012 w systemie ALEPH lub w bazie BazEkon można znaleźć opis bibliograficzny poszukiwanego artykułu. Obie bazy można przeszukiwać za pomocą indeksu autorskiego, tytułowego, przedmiotowego, wg tyt. czasopisma i ISSN.

 14. Potrzebnej mi książki lub czasopisma nie ma w zbiorach Biblioteki SGH, jak mogę szybko sprawdzić, w której bibliotece jest dostępna?
  Można skorzystać z centralnego katalogu NUKat, skupiającego najlepsze polskie biblioteki akademickie, lub z katalogu KaRo, który jest narzędziem umożliwiającym jednoczesne przeszukiwanie katalogów wielu polskich bibliotek.
 
 
 

 Masz Pytanie?

 
 
Masz pytanie?
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.